ברוכים/ות השבים/ות

ברוכים/ות השבים/ות הביתה. התגעגענו. כתבו לנו מה העניינים אכתם/ן, התעדכנו באירועים הקרובים או סתם תשוטטו באתר היפה שלנו...

קישורים שימושיים
צרו קשר

03-0005556677

יעקוב וסרמן 10, תל-אביב, יפו (שלוחת יפו)

יוסף אהרונוביץ' 05, חולון (שלוחת חולון)

 

bogriamchina@gmail.com

היו הראשונים לקבל את התל"מאון

© 2023 by Melule content

תפקיד

רכזי הבוגרים של מכינת תל"ם הם האחראיים הישירים על כל פעילות הבוגרים של המכינה אשר מתקיימת במסגרתה. תפקידם המרכזי של רכזי הבוגרים הוא ליווי הבוגרים כפרטים, כקהילה ואת מועצת הבוגרים. כמו כן רכזי הבוגרים ישמשו כגורם מקשר בין בוגרי המכינה לפעילותה השוטפת (על כל היבטיה) וכן כמתווכים (בשעת הצורך) בין הגורמים השונים. תפקידם של רכזי הבוגרים הוא לעודד את בוגרי המכינה להגשמת חזונה כלפיהם כפרטים עצמאיים שבאמתחתם ערכי מנהיגות, ביקורתיות ואחריות לעשייה אישית וחברתית. רכזי הבוגרים יעודדו (ויאפשרו קיום מסגרות מאפשרות) לבוגרי ובוגרות המכינה המגיעים/ות מרקעים שונים להשפיע ולהוות גורם משמעותי בחיים שלאחר המכינה. רכזי הבוגרים כפופים לראש/ת מכינת תל"ם.

מה הוא עושה למען השם

שטח

פעילויות השטח וגיוס של המכינה מהוות נדבך חשוב בתפקידם של רכזי הבוגרים. ליווי מופעי שטח מרכזיים (בעיקר לוגיסטית) כגון מסע הפתיחה והסיכום, ניהול וארגון של מופעי שטח מיוחדים כגון "עד הקצה" ו"במדבר", וכן ליווי הצוות בניהול, חניכה והפעלה של מופעי שטח שבשגרה כגון סמינרים, שבוע צבא וכו'.

משאבים

פעילות גיוס המשאבים של המכינה מהווה נדבך חשוב נוסף בתפקידם של רכזי הבוגרים. באחריותם ליצור וללוות מסגרות גיוס משאבים וניהולן דוגמאת: ערבי גיוס מלגות, ארגון הבוגרים (שהצטרפות איליו שקולה לתרומה לפעילות המכינה), ימי גיוס משאבים וכו'.

ליווי צוות

רכזי הבוגרים שלרוב יהיו אנשי צוות מנוסים ומדריכים/ות בעבר יהוו גורם מלווה לצוות המדריכים ולראשי השלוחות. אם בעזרה שוטפת, עם הפחתת העומס במידת האפשר ואם בחניכה מרחוק. היבט זה כולל לעיתים אף חניכה ספציפית בנושאים הקשורים (במידה כזאת או אחרת) לעבודתו השוטפת של רכז הבוגרים כגון שטח או הכוונת החניכים אל עבר השלב הבא בחייהם, בוגרי המכינה.

ליווי חניכים

ככלל לא מתפקידם של רכזי הבוגרים לחנוך וללוות את חניכי המכינה באופן שוטף במהלך התהליך החינוכי שהם עוברים בשנת המכינה. אם זאת רכזי הבוגרים מהווים אנשי צוות מנוסים בעולם החינוך ובעולם המכינות וככאלה הינם בדרך כלל בעלי יכולות חינוכיות וניסיון רב. לכן במידת הצורך יהוו גורם מייעץ ותומך לחניכי המכינה. נוסף על כך היותם חיצוניים לצוות החינוכי הישיר מהווים רכזי הבוגרים גורם "חיצוני" לחניכי המכינה ובכך יכולים להוות עבורם כתובת נוספת לתמיכה ובכלל. כמובן שבאמור זאת יש לציין שרכזי הבוגרים יהוו גורם מחבר בין חניכי המכינה למדריכים ולצוות הישיר.

משימות נוספות

רכזי הבוגרים יהיו זמינים ככל הניתן לביצוע כל משימה שרלוונטית אליהם וביכולתה לעזור לקידום ופיתוח חניכי המכינה והמכינה כמפעל חינוכי. אם בעברת קורסים, הרצאות, מתן ידע וכו'.

עידן עדות
מי אתה רכז הבוגרים

שמי עידן עדות, רכז הבוגרים של המכינה.

 

בן 31, גדלתי בקיסריה, בשנים האחרונות תושב יפו ועין כרמל. בעבר ניהלתי את החינוך הבלתי פורמאלי קהילתי בכפר האמנים עין הוד, ליוויתי משלחות נוער בוגר לחו"ל, ניהלתי פרויקטים קהילתיים חברתיים, הייתי שותף בהקמה וליווי של פרויקטים שונים בתחומי החינוך וההדרכה והייתי ממקימי ההוצאה לאור החברתית הראשונה. אני בוגר  של המכינה במיצר (מחזור ט') שברמת הגולן, בשירותי הצבאי עסקתי בתחומי פיתוח מנהיגות והדרכה, בניהם כמפקד מחלקה ומפק"ץ בקורס קציני חילוץ והצלה. הייתי מדריך במכינה במשך שנתיים (מחזורים י"ג וי"ד) ובשנתיים האחרונות אני רכז קהילת הבוגרים במכינה המופלאה הזאת שאנחנו קוראים לה בית ועד היום מעביר בה שיעורים וסדנאות, מלווה בה תהליכים וועדה כדרך קבע. בעל תואר ראשון בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה והיום כותב את עבודת התיזה שלי (באנתרופולוגיה) לקראת הדוקטורט באוניברסיטת חיפה.

זמין כשתרצו וכשתצטרכו,

                             עידן עדות: 050-6789185

03-0009999334 - המכינה ביפו

050-885885 - שקד בונאר

050-6789185 - עידן עדות